Olga Vlachynská
Psycholožka a psychoterapeutka
Olga Vlachynská

Olga Vlachynská

Olga Vlachynská je psycholožka a psychoterapeutka. Sama říká, že otevřeně píše a mluví o duši. „Jedno z mých oblíbených témat, které propojuje všechny tyhle oblasti mého života, a o kterém ráda mluvím a považuji ho za extrémně důležité je, jak vzájemně co nejlépe komunikovat v křehkých chvílích: tedy téma zpětné vazby,“ říká Olga, která studovala rodinnou mediaci a intervenci na psychologické fakultě ve Španělsku, absolvovala praxi v intervenčním centru.

Olgy zásadní sdělení je, že podstatnější než dobře mluvit, je naslouchat a klást silné otázky. „Tak, abyste si na důležité věci přišli vy. Na rozdíl od čistokrevných koučů vás v tom úplně nenechám. Nebojím se nabídnout radu, nebo nový úhel pohledu. Co využijete, je vaše
rozhodnutí. A k tomu mám hluboký respekt,“ vysvětluje s tím, že jí velmi záleží na tom, aby její klienti odcházeli s úlevou a napumpovaní energií pro potřebné změny.

V kurzu vás toho Olga naučí opravdu hodně. Jen pro příklad třeba vysvětlí, že proplout křehkými životními situacemi je možné i díky vztahovému bezpečí, kterého docílíme mimo jiné tím, že vnímáme to, co se nám daří, v čem jsme dobří a v čem se zlepšujeme.
Mluvit se bude i o tom, jak správně komunikovat. Základem je nezaměřovat se na to, co chceme druhému říct, ale jak mu to říct. Díky tomu k druhé osobě informace dorazí ve stravitelné, srozumitelné a emočně přijatelné formě!
Olga připomíná, že máme občas tendence předpokládat, že informace, kterou chceme druhému předat, bude přijata takovým způsobem, jakým jsme ji vyslali a že druhý automaticky pochopí náš záměr.