Pavel Matějíček
Specialista na kybernetickou bezpečnost, BOIT Cyber Security,
Pavel Matějíček

Pavel Matějíček

Pavel Matějíček, další posila Extrakurzů, je osoba na slovo vzatá. Pavel je specialista kybernetické́ bezpečnosti. Kromě toho, že je autorem blogu Spajk.cz, je zejména IT specialistou, ostatně deset let pracoval v antivirové́ společnosti ESET, kde vedl tým technické́ podpory a zastával funkci bezpečnostního experta. Nyní́ působí ve vlastní firmě BOIT Cyber Security, která́ se věnuje IT bezpečnosti komplexně̌.

Jeho osobním cílem je šířit osvětu v oblasti IT a ochrany digitálního soukromí, a to mezi běžné uživatele. Má dva syny, proto dobře ví, jak důležité je, aby děti byly ve virtuálním světě v bezpečí, protože zabránit jim se v něm pohybovat je v dnešní době prakticky nemožné. Pavel to dobře ví, se syny rád „paří“ hry!

K dětem a jejich aktivitám v online světě má blízko i proto, že spolupracuje s Národním pedagogickým institutem a s dětmi o problematice mluví v rámci projektu Den pro školu. Ví tedy, jak děti fungují a jaké́ problémy řeší a jak je prožívají. Pavel je navíc autorem Slovníku kybermládeže, ten se může hodit každému dnešnímu rodiči. Má za cíl překonávat jazykové bariéry mezi dětmi a dospěláky.

V jeho kurzu se o bezpečí dětí na internetu dozvíte mnohé – naučíte se využívat vyzkoušené psychologické koncepty, ověřené nástroje, věnovat se s lektorem budete také nalezení nejčastějších hrozeb a radám, jak jim předcházet.