Zbavte se stresu jednou pro vždy. Pomohou vám tyhle promyšlené techniky

Zbavte se stresu jednou pro vždy. Pomohou vám tyhle promyšlené techniky
13. 10. 2023 | Zuzana Půrová

Máme toho všichni až nad hlavu. Práce, domácnost, děti a do toho každodenní dávka negativních a tragických zpráv z domova i ze světa. Obavy z budoucnosti, válečného konfliktu, finanční potíže. Tyto problémy snadno vyřešit nejdou, vy ale můžete udělat vše proto, aby vás neovládl tichý zabiják – stres.

Necítíte se dobře po psychické ani fyzické stránce, buší vám srdce, nemůžete spát, bolí vás hlava, máte zažívací potíže, a hlavně ani kapku radosti ze života. Je to tak, ovládl vás stres. Jeho následky mohou být opravdu rozmanité, jen pro příklad: zhoršit se vám může paměť, mohou se dostavit další psychické problémy, ale i zvýšit krevní tlak, srdeční tep nebo dokonce i hladina cholesterolu.

Techniky, které vám pomohou

No řekněte, nestojí za to se stresem bojovat a dát se do pořádku? Extrakurzy přicházejí s novinkou, online kurzem Michaely Levíčkové, který se jmenuje Nedejte stresu šanci. V jednotlivých kapitolách se seznámíte třeba s dechovou terapií, restorativní jógou, meditací mettá a meditací milující laskavosti nebo om namah shivaya mantrou, ale zazní třeba i rady, co jíst pro zmírnění stresu.

Michaela s vám projde šest antistresových technik a k dispozici budete mít i doplňkové materiály, jako jsou nákresy či fotky jógových pozic, návod, jak provádět meditaci, postup, jak pracovat s terapeutickým zvukem, a dále návody na dechovou terapii, mantru, terapeutický třes i doporučení na aromaterapii.

Cesta do Indie

Míša vystudovala biologii na Univerzitě Karlově a může se pyšnit tím, že je certifikovaný výživový poradce a jógový trenér. „Jelikož když já něco dělám, musí to být opravdu „extra“, tak jsem vystudovala pod vedením českých, indických a amerických učitelů jógu pro seniory, terapeutickou jin jógu, fasciální jógu, meditační techniky, aj. a vše jsem zabalila do svého konceptu bezpečné jógy, v němž dbám především o správné provedení pozic s funkčním dechem tak, abychom rehabilitovali a neubližovali si,“ popisuje Michaela, která se dokonce vydala přímo do Indie a získala zde mezinárodní certifikát pro pokročilé učitele jógy a meditace.