Cukrářka Šárka Divácká vás naučí péct jako profesionála: Cukrařinu musíte pochopit

Cukrářka Šárka Divácká vás naučí péct jako profesionála: Cukrařinu musíte pochopit
27. 01. 2023 | Václav Topinka

Cukrářka Šárka Divácká se rozhodla stát se ambasadorkou Extrakurzů, protože chce lidem ukázat, jak lze uchopit cukrařinu jinak. „S oblibou říkám, že cukrařinu musíte pochopit, abyste jí mohli rozumět. Často se ukazují jen recepty bez toho, že bychom lidem vysvětlili, co se skrývá za procesy uvnitř těsta. Pokud to nezačnete chápat, tak se vám prostě stane, že bábovka bude jednou vysoká 15 centimetrů a jindy třeba jen 10. Chtěla bych českou cukrařinu posunout někam dál,“ vysvětluje. V jejím kurzu se naučíme, jak si připravit ne úplně tradiční dort od A do Z.
Šárce Divácké patří extravagantní brněnská cukrárna Sorry – pečeme jinak, kde si můžete pochutnat na dortech jako je Popelník chutnající po popelu, ke kterému dostanete žvýkačku, Buď mech nebo Chleba se škvarky. Pamatovat si ji můžeme třeba jako hosta kulinářské soutěže MasterChef Česko 2020.

Dort od A do Z s Šárkou Diváckou

Tato uznávaná cukrářka již teď plánuje v rámci Extrakurzů delší spolupráci. Hned v úvodním kurzu Šárky Divácké se bude připravovat složitější dort. Začne se samozřejmě pěkně od základů, bez kterých by to nešlo, a postupem se bude přitvrzovat. Lekce ale samozřejmě budou částečně prolínat. Speciální pozornost bude věnovaná i zdobení. „Postupně se na kurzech budeme učit různé techniky a ukážeme lidem, jak si mohou i v domácích podmínkách připravit dort jako od profíka,“ vysvětluje. Její kurz Kouzlo cukrařiny Šárky Divácké si můžete pořídit zde.

Cukrárna Sorry – pečeme jinak se v Brně stává vyhledávanou “atrakcí”. Přesto se Šárka Divácká i přes všechny své úspěch občas setkává s nepochopením. “Nejkontroverznější, co jsme měli, byl dort Popelník. Ten chutná po popelu a je to reakce sody a kávy. Když tu recepturu vyvážíte, tak se chuťový profil může úplně změnit. K našemu dortu Popelník navíc dostanete i žvýkačku, protože na ty je zvyklý každý kuřák. Má vás to pobavit a máte se tomu zasmát. Lidé nám kvůli tomuto dortu dokonce psali, že jsme to přehnali a že už nepřijdou.”

 

Šéfcukrářka Šárka Divácká