Fascinující kreativita. Rozvíjejte ji, projeví se to ve vašich životech

Fascinující kreativita. Rozvíjejte ji, projeví se to ve vašich životech
08. 12. 2023 | Zuzana Půrová

Toužíte už dlouho po změně? V osobním životě, v práci, chcete věci dělat jinak, táhne vás to úplně jiným směrem, než kterým jste mířili doposud? Jenže dělat věci pořád stejně, to je vlastně strašně jednoduché a pohodlné, no ne?

Pokud ale cítíte, že byste přece jen nějakou tu změnu ocenili, seberte odvahu a dejte se do toho. Pomoci vám může Jitka Štádlerová a její nová série pro Extrakurzy, která se jmenuje Kreativita v každodenním životě s Jitkou Štádlerovou. Potvrdíte si, že změna je sice jediná jistota v našem životě, ovšem že pro nás je snazší dělat věci stále stejně.

Ponechte si zvídavost

Možná si o sobě myslíte, že nejste zrovna kreativní člověk, ale bez dávky kreativity a odvahy to nepůjde, jde o velmi fascinující lidskou schopnost, kterou je možné rozvíjet a využít ve svém životě. A zapomenout nemůžeme ani na zvídavost, o kterou bychom se neměli nechat připravit ani v případě, že už jste dávno dospělí.

Jedna z lekcí se bude věnovat i našim smyslům, i smyslové zážitky totiž podporují kreativitu a například čich má specifickou vlastnost – vůně totiž dokáže vyvolat velmi živé vzpomínky a emoce.

Dělejte věci jinak

Průvodkyní tohoto kurzu je Jitka Štádlerová je lektorka, mentorka a koučka. Přes čtvrt století se věnuje osobnímu rozvoji. V online kurzu se Jitka bude věnovat tomu, jak do našich životů vnést barevnost, živost, možná i lehkost a především kreativitu.

Připravena jsou v kurzu jednoduchá cvičení, která je možné okamžitě použít v běžném životě. Jen pro představu, jedno z nich spočívá v tom, že místo abyste večer znaveně padli do postele a dokola přemýšleli o tom, co se vám ten den nepovedlo, co jste nestihli a co tlačíte před sebou jako balvan, budete myslet na to, co vám udělalo radost, potěšilo vás a vydařilo se. Toto jednoduché cvičení je kreativní, protože se díky němu učíme pracovat na sobě a dělat věci jiným způsobem.