Bez kyslíku to nejde. Dýchejte správně a změňte svůj život

Bez kyslíku to nejde. Dýchejte správně a změňte svůj život
08. 12. 2023 | Zuzana Půrová

Přemýšleli jste někdy nad tím, kolikrát denně se nadechnete? Záleží vždy na tom, v jakém jste tělesné a psychické kondici, ale průměrně je to 13 nádechů za minutu, za den až 23 000. Napadlo vás ale někdy soustředit se na techniku dechu?

Je to přitom něco, co velmi ovlivňuje život každého z nás. Novinka od Extrakurzů Síla dechu s Janem Žaludem vás od tom přesvědčí. Jan Žalud se stane vaším průvodcem správným dýcháním.

Zlepšete kapacitu plic

Seznámíte se s vědomým dýcháním a naučíte se jeho základní principy a pochopíte jeho význam pro naše zdraví. Důležité je si vlastní dech vůbec uvědomit a prohloubit ho. Kurz se zaměří na vědomé dýchání, které má nesporné pozitivní účinky na vaše fyzické a duševní zdraví. Během tohoto kurzu se naučíte různé techniky dýchání, které mohou výrazně ovlivnit váš životní styl a pohodu.

Další lekce budou neméně zajímavé, třeba ta o prohlubování dechu vás ponoukne ponořit se do techniky prohlubování výdechu. Zlepšíte kapacitu svých plic, okysličení organismu, orgánů, tkání, svalů a mozku. A jak už bylo řečeno, správné dýchání ovlivňuje i stres. Takzvaný krabicový dech vám umožní kdykoliv ve vypjaté situaci vědomě zrelaxovat a zklidnit vaši mysl.

A jaké má správný dech přínosy pro člověka? Zlepšuje regeneraci a kvalitu spánku, doplňuje energii a vitalitu, ale ovlivňuje i další neduhy těla. Třeba chladné nohy a ruce, mravenčení v prstech, pocity lehkých úzkostí či špatný spánek. Na ten hluboký a regenerační se zaměřují techniky dýchání prostřednictvím Breathwork a Oxygen Advantage.

Méně je více

Jan bude vaším průvodcem dechem. Založil projekt Terapie dechem, působí coby certifikovaný Breathwork facilitátor v Breathing Space a certifikovaný instruktor OXYGEN ADVANTAGE®, ale i jako kondiční specialista (FTVS UK) a předseda sportovní akademie HESU a ředitel AMON System.

Zkušenosti sbíral mimo jiné díky vrcholovému sportu, kde se naučil postupovat trpělivě k cíli, posouvat se vpřed a nezastavovat se. V kurzu, ale i při trénincích je třeba, aby se kombinovala praktická cvičení s teorií. Honzovo motto zní: „Méně je více“ a „Hlavní je začít praktikovat již dnes“.