V Extrakurzech nás Khanh Ta provede krok za krokem tím, jak si připravit vietnamské menu. Na vietnamské kuchyni miluje, jak je dobrá a přitom jednoduchá. „Chci vám představit klasickou vietnamskou večeři, kdy všichni sedí spolu, užívají si jídlo a celá rodina je semknutá,“ vysvětluje, proč se stal ambasadorem našich Extrakurzů.

Budu moc rád, když vám představím chutě, které jste doposud neznali, anebo znali ale trošku jinak,“ řekl Khanh Ta. V jeho kurzu si připravíme několik chodů, které sice budou velice jednoduché, ale dohromady se spojí a vytvoří jedinečný zážitek.

Šéfkuchař Khanh Ta má v Praze již tři vyhlášené vietnamské restaurace. Tu poslední, Dian, si dokonce otevřel během pandemie. Než se mu to ale povedlo, získával zkušenosti v hanojských bistrech, na stáži v Saigonu na Culinary Arts School nebo v luxusní restauraci porotce MasterChef Česko, Přemka Forejta. 

Vietnamské menu krok za krokem s Khanem Ta

V každé večeři by podle Khana měl být salát. My si uděláme exoticky laděný kedlubnový s výraznou zálivkou a křupavými kousky pražených kešu ořechů.

Jako další z chodů nám Khanh předvede, jak si připravit oblíbené smažené závitky plněné směsí mletého vepřového masa, hub, krevet a zeleniny.

Jednou z hlavních položek na menu bude kuře. Kousky masa namarinujeme a pak orestujeme a ochutíme ústřicovou omáčkou, sambalem a limetkovou šťávou. Jako přílohu Khan doporučuje jasmínovou rýži.

Dále nesmí chybět sladkokyselá žebra ochucená česnekem, chilli a rybí omáčkou, ke kterým si uděláme vietnamský druh kimchi. Tento fermentovaný zeleninový salát je v Asii velmi oblíbený. Obsahuje obrovské množství vitamínů a laktobacily, pomáhající našemu trávení. Kimchi, které u nás zatím není úplně běžné, je chutné a příjemně pikantní.

Následuje lehčí polévka na slehnutí uvařená z dlouho taženého masového vývaru, zeleniny a krevet.

Na závěr nám Khanh ukáže, jak správně a jednoduše vařit klasické vietnamské pokrmy, jako jsou rýže a špenát. Ač se to nezdá, i tyto dvě základní suroviny nám mohou vytvořit plnohodnotný a chutný pokrm, například když špenát orestujeme a ochutíme, česnekem, rybí omáčkou a bůčkovými škvarečky.

 Jsem rád, že vás tímto kurzem můžu provést a odkrýt tím taje vietnamské kuchyně,“ říká Khanh Ta, který se vařením prý chce s lidmi podělit o radost z jídla, kterou má on sám.

Co jsou to Extrakurzy?

Online Extrakurzy jsou moderním způsobem, jak získat či prohloubit dovednosti v různých oborech. Oproti klasickým kurzům ušetříte čas i peníze, jelikož se můžete díky videím učit odkudkoli a kdykoli. Každý kurz je sestaven do jednotlivých dílů, které se spouštějí samostatně a k jednotlivým pasážím se lze opakovaně vracet. K přehrání videí stačí mít připojení k internetu a počítač, tablet, mobil či chytrou televizi. Po absolvování kurzu získáte certifikát, který si můžete vytisknout, či nechat speciálně doručit domů s vlastnoručním podpisem lektora.

Pokrm od šéfkuchaře Khanh Ta Pokrm od šéfkuchaře Khanh Ta Pokrm od šéfkuchaře Khanh Ta Pokrm od šéfkuchaře Khanh Ta Pokrm od šéfkuchaře Khanh Ta Pokrm od šéfkuchaře Khanh Ta Pokrm od šéfkuchaře Khanh Ta Pokrm od šéfkuchaře Khanh Ta